niedziela, 30 listopada 2014

Chwila przerwy

Na jakiś czas zrobiłem sobie chwilę przerwy od pisania. Potrzebowałem tego. Najchętniej zamknąłbym się i spędzał czas nad Słowem z Panem Bogiem. To jest coś najcenniejszego. To daje siły. Jeśli zaczynam tracić te filary, to cała budowla zaczyna się chwiać. Serce człowieka to wytwórnia bożków. Może nim być wszystko, nawet to co dobre. Bożkiem może być dla nas nasza służba, drugi człowieka, my sami. Bardzo potrzebujemy się kontrolować. Chwała Bogu, że jest Bogiem zazdrosnym, bo upomina się o nas. 
Pisanie dla mnie jest czymś ważnym, jest formą służby, lekcją chodzenia z Bogiem, czasami formą modlitwy. Jednak i tutaj potrzebuję się bardzo kontrolować, aby nie "wyprzedzać Pana". Jako owce często mamy tendencje, aby odłączać się od Dobrego Pasterza. Postanowiłem zatem rzadziej bywać na FB, częściej nad Biblią. Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do powrotu do tego, co najcenniejsze:
"Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca; i nie ma stworzenia, które by się mogło ukryć przed nim, przeciwnie, wszystko jest obnażone i odsłonięte przed oczami tego, przed którym musimy zdać sprawę" (Hbr 4,12-13).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz