niedziela, 30 maja 2010

Co u nas?

Wprowadziliśmy trochę świeżości na blogu. Mam nadzieję, że nas zachęci to do bardziej regularnego pisania, a Was, drodzy czytelnicy, do zaglądania w te strony.
Co ostatnio u nas się dzieje? Wiesiek jest przede wszystkim zakopany w książkach i w Internecie. Ostatnio sporo pisał - krótkie rozważania do nowego wydania kwartalnika biblijnego "Blisko" oraz dwa kazania, które zostaną przesłane do wszystkich parafii kościoła, w którym pracujemy. Obecnie kazania są redagowane i korygowane, gdyż napisanie ich to dość długi proces - od tekstu w języku polskim, przez tłumaczenie internetowe do podwójnej korekty rosyjskojęzycznej.
W tym tygodniu przed Wieśkiem stoi spore zadanie - przygotowanie się do wykładów na temat modlitwy Ojczenasz i Psalmów, a ściślej skończenie pisania potrzebnych do nich materiałów. Dobrze więc, że nasz jedyny komputer został już pomyślnie naprawiony. Zajęcia będzie prowadził dla kilkunastoosobowej grupy osób pod koniec czerwca w Odessie. Udaje nam się jednak od czasu do czasu wybrać wieczorem na spacer czy plażę, bo pogoda i letnie temperatury bardzo do tego zachęcają.
Poza tym praca parafialna biegnie swoim torem - niedzielne nabożeństwa, środowe modlitwy wieczorne, niedzielne i środowe zajęcia konfirmacyjne (do konfirmacji przygotowują się 2 parafianki), dyżury kancelaryjne, odwiedziny, spotkania z młodzieżą.
To tyle krótkiej relacji z tego, co u nas. Pozdrawiamy z coraz cieplejszego wybrzeża Morza Azowskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz