poniedziałek, 29 marca 2010

Wietrzny Berdiańsk

Znów zostałam sama z Maćkiem i trochę mi smutno z tego powodu. W piątek i sobotę Wiesiek uczestniczył w seminarium na temat pracy młodzieżowej, a dziś pojechał na dwa dni do Odessy na konferencję pastorską. Nie ma jednak co się nad sobą rozczulać, bo Wielkanoc za pasem i trzeba by się zająć przedświątecznymi przygotowaniami. Na nie jednak nie zostaje wiele czasu przy naszym kochanym i absorbującym synku, który ostatnio zdecydowanie oprotestował przebywanie wyłącznie w towarzystwie obcych mu osób. Żadne tam branie na ręce przez parafialne "ciocie". Mama i tata i na tym koniec. Póki co możemy również zapomnieć o wysłaniu naszego skrzata na spacer z Niną, studentką, która czasem się nim opiekowała. Maciuś jest zdecydowanie przeciw.
Chodzimy więc sobie codziennie na spacery i korzystamy z wiosennego słońca. Często jednak, tak jak na przykład dzisiaj, nie ma mowy o wybraniu się nad zatokę z powodu silnego wiatru. Chronimy się wtedy między blokami lub na naszym podwórku. O wiosennych ubraniach też na razie jeszcze można zapomnieć, bo w miarę ciepła, chroniąca przed wiatrem kurtka, czapka, a nawet rękawiczki ciągle są przydatne. Taki jest ten nasz wietrzny, wiosenny, choć słoneczny Berdiańsk.
Ponieważ odkąd zaczęłam pisać tego posta Maciuś już dwa razy się obudził obawiam się, że znów czeka mnie ciężka noc, dlatego na tym zakończę i udam się spać. Dobranoc.

3 komentarze:

 1. Thinking of you... We too are home alone (Tomasz left for Odesa earlier today) and Hannah also already woke up couple times :( :(

  Also, we too are going through this period now that Hannah does not want to be with any people she does not know so no more baby-sitters either... But I think it's getting better. For a short time she only wanted her Mamma (had moments when she did not even want to go to Daddy)... But that's over which we are really thankful for.

  Have a good night!

  OdpowiedzUsuń
 2. I am sure you are missing Daddy these days... Here's our short "good-bye" video :) http://picasaweb.google.com/chmiels05/Hannah45Tyden10Mesicu#5454164020883433890

  OdpowiedzUsuń
 3. Thank you Miriam. How great that Daddies are comming back soon.
  Greetings from Berdjansk

  OdpowiedzUsuń