środa, 6 stycznia 2010

Święto Epifanii

W Polsce dziś miała miejsce wielka uroczystość konsekracji nowego biskupa ks. Jerzego Samca, któremu życzymy Bożego prowadzenia i mądrości w sprawowaniu nowej funkcji. W Berdiańsku natomiast odbyło się nabożeństwo połączone z programem dla dzieci i rozdaniem paczek przygotowanych podczas akcji "Prezent pod choinkę". Dziś miały być rozdzielone podarki dzieciom związanym bezpośrednio i pośrednio z parafią. 16 stycznia natomiast reszta przywiezionych do Berdiańska paczek trafi do rąk podopiecznych miejscowego Caritas.
Nie było nas dzisiaj zbyt wielu, ale i tak więcej niż zazwyczaj w środy. Cieszyliśmy się jednak z przybycia choćby tych kilku dzieciaków i naszych parafian. Było to miłe i radosne spotkanie. Śpiewaliśmy kolędy - tym razem nie tylko po niemiecku, jak to zwykle bywa na tutejszych nabożeństwach, ale, ze względu na dzieci, również po rosyjsku i ukraińsku. Okazuje się bowiem, że wiele polskich kolęd zostało przetłumaczonych na te języki. Są tutaj również piękne rodzime kolędy. Wiesiek przy użyciu flanelografu opowiedział historię przybycia mędrców ze wschodu. Przypomniał przy tym, że dzieciątko Jezus jest wielkim darem dla każdego człowieka i zachęcał do odwzajemnienia się Mu prezentem w postaci miłości do Niego. Przypuszczam, że "kazania" w tej formie dorośli jeszcze nie słyszeli. Każde z obecnych dzieci otrzymało prezent. Potem wszyscy usiedliśmy przy torcie, ciasteczkach i herbatce i miło spędziliśmy razem kilka chwil.
Po dzisiejszym spotkaniu jesteśmy zachęceni do kolejnych. Prosimy o modlitwę o mądrość dla nas w planowaniu i przygotowaniu oferty spotkań dla dzieci w nowym roku.

1 komentarz:

  1. Ogromny uśmiech pełen ciepła Wam przesyłam. Jesteście w moich modlitwach. Niech Was Bóg nadal prowadzi.

    OdpowiedzUsuń