środa, 20 stycznia 2010

Spotkanie


Nasza rodzinka spotkała się dziś z szefem norweskiej misji NiC Oysteinem Husvikiem. Kontakty naszej parafii z tą misją trwają już trzy lata. To właśnie od niej nasi parafianie otrzymali kilka razy pomoc humanitarną w postaci produktów spożywczych.
Oystein przyjechał pierwszy raz do Berdiańska cztery lata temu. Wcześniej pracował jako misjonarz w Rumunii i Białorusi. Jego misja w naszym mieście sprowadza się do wspierania kościołów różnych denominacji (od katolików do zielonoświątkowych). On sam nie zakłada swojego kościoła, ale stara się stworzyć płaszczyznę do wspólnego działania - organizuje spotkania modlitewne, na które zaprasza liderów różnych tutejszych Kościołów, pomaga w organizowaniu ekumenicznych konferencji.
To spotkanie było dla mnie dużym zachęceniem. Atmosfera była bardzo przyjazna i serdeczna. Z relacji innych ludzi wiem, że wiele Kościołów jest tutaj bardzo zamkniętych na współpracę ekumeniczną. Osobiście cieszę się, że są takie inicjatywy wspólnego ponadwyznaniowego działania. Nie chodzi tutaj tylko o jednorazowe spotkania z okazji tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan, ale o serdeczne gesty na co dzień i świadomość tego, że razem jesteśmy silniejsi. Mamy przecież jeden cel - przekazać Ewangelię innym ludziom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz